top of page
05-08 Ekim Nihan Yaman ile 40 Saat İleri Seviye Yin Yoga Uzmanlaşma Programı
05-08 Ekim Nihan Yaman ile 40 Saat İleri Seviye Yin Yoga Uzmanlaşma Programı

05 Eki Per

|

Kioo Retreat Center

05-08 Ekim Nihan Yaman ile 40 Saat İleri Seviye Yin Yoga Uzmanlaşma Programı

Bu program ileri seviye bir programdır ve yoga eğitmenlerine Yin yoganın uygulama esaslarını ve temel prensiplerini detaylı bir şekilde aktarmak üzere oluşturulmuştur.

Saat ve Yer

05 Eki 2023 18:30 – 08 Eki 2023 14:00

Kioo Retreat Center, W234+57, 39100 Karahamza/Merkez/Kırklareli, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Yin ve Yang, olguların tüm katmanlarını tanımlamak için kullanılan iki terimdir ve yaşamın tüm alanlarına nüfus eder. Yin bir nesnenin karanlık, sabit, potansiyel, dişil ve gizli yönü iken; Yang nesnenin aydınlık, değişken, hareketli, eril ve açığa çıkan yönüdür.

Yin yoga kişinin kendi bedenini tanımasına, yavaşlamasına, fiziksel ve zihinsel sınırlarını görmesine yardımcı olur. Yaşama ve kendine karşı farkındalığını güçlendirir. Pozlarda kalma süreleri Yang pratiklere göre daha uzundur, böylelikle vücudun derin bağ dokularına odaklanılır. Yin yogada derinleştikçe insan kendini sessiz ve yorumsuz bir şekilde gözlemleme kabiliyeti ve sabrı kazanır, bedenini yakından tanır.

İnsanın yaşamını temelden değiştiren, dönüştüren bir yaklaşımdır Yin yaklaşım. Açığa çıkardığı tüm idrak ve farkındalık, ardından başlayacak Yang hareketin de kalitesini belirler. Bu nedenle hayatlarımıza önemli bir farkındalık katar. Yaşamın tüm hızına rağmen bize merkezde kalmayı, yaşama güvenmeyi, olana olduğu haliyle bakabilmeyi öğretir. Çünkü Yin’in özünde teslimiyet yatar ve bize de bunu öğretir. Pratiğimizi fiziksel ve enerjisel boyutta derinleştirecek olan da bu yaklaşımdır.

Bu program ileri seviye bir programdır ve Yin yoganın uygulama esaslarını ve temel prensiplerini detaylı bir şekilde aktarmak üzere oluşturulmuştur. Kişinin pratiğinde derinleşmesini amaçlar. Programın ana başlıkları ve eğitimin içeriği Yin yogayı ve Yin yaklaşımı hayatınıza dahil etmenize, farkındalıkla uygulayabilmenize ve öğrencilerinize aktarabilmenize yardımcı olacaktır.

*Eğitim 40 saat olup, Uluslararası YogaKioo Institute Türkiye sertifika onaylı olacaktır.

Eğitim İçeriği

- Yin ve Yang Kavramları

- Yin Yoga Uygulamasının Temel Prensipleri, Felsefesi ve Tarihi

- Fonksiyonel Anatomi ve Temel Anatomik Kavramlar

- Yin Yoga ve Sinir Sistemine Etkileri

- Sinir Sistemi Regülasyon Teknikleri

- Fizik Bedeni - Enerji Bedeni Bağlantısı

- Çakra, Çi ve Meridyen Teorisi

- Çakralara ve Meridyenlere Göre Ders Hazırlama

- Bandhalar, Pozlarda Uygulamaları ve Enerjetik Etkileri

- Poz Aileleri

- Temel Pozlarda Kavramlar ve Pozların Yansımaları

- Orta ve İleri Seviye Pranayama ve Meditasyon Teknikleri

- Sekans Oluşturma, Dersin Enerji Akışını Yönetme ve Bilinmesi Gerekenler

Kimler katılabilir?

Bu eğitime katılabilmeniz için en az 1 senelik yoga pratiğinizin olması, 200 saatlik en az bir temel yoga eğitmenlik eğitimini tamamlamış olmanız ya da eğitiminize devam ediyor olmanız gerekir. Eğitimini tamamlayan ya da devam eden, Yin yogaya ve ardındaki dinamiğe merak duyan, pratiğinde derinleşmek isteyen, Yin yaklaşımı yaşamına ve pratiklerine dahil etmek isteyen herkes bu eğitime katılabilir. Yin yoga eğitmenliği yolunda devam edecek öğrencilerin 100 saatlik Temel Yin eğitimini de almaları ve stajlarını tamamlamaları gerekir.

ÜCRET: 7900 TL

Detaylı Bilgi ve Kayıt: kayit@yogakiooturkiye.com

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page