top of page
Sunseet tapınakları

KIOO RETREAT CENTER

Sadece bir deneyim değil,

bir dönüşüm merkezi

IMG_9362.jpg

YogaKioo, birçok ülkede hizmet veren, dünyanın en büyük yoga enstitülerinden biridir. YogaKioo Enstitüleri, yoga bilgisinin saflığını koruyarak, bu bilgiye ulaşmak isteyen herkese alan sunmak için çalışmalar yapmaktadır.
Türkiye’de Çetin Çetintaş ve Serra Sağra tarafından kurulan YogaKioo’nun İstanbul’da 7 ve Ankara'da 2 şube olmak üzere, Antalya, İzmir, Adana, Bursa, Gaziantep, Girne, Lefkoşa, Mersin, Denizli, İskenderun, Kayseri ve YogaKioo Online şubeyle birlikte toplam 21 şubesi ve binlerce öğrencisi bulunmaktadır. YogaKioo çatısı altında yer alan YogaKioo Yayınları her yıl yoga severleri yepyeni kitaplarla buluşturmaktadır. Türkiye’nin ilk ve tek yoga dergisi olan YogaKioo Dergi, Türkiye’nin en çok okunan dergileri arasında yer almaktadır. Ayrıca YogaKioo her yıl farklı organizasyonlarla yoga severleri bir araya getiren, Türkiye’nin en büyük ve köklü yoga festivali ve etkinliklerini gerçekleştirmektedir.

 

YogaKioo, Kırklareli’nde 43 dönüm üzerine kurulu 7500 m2 kapalı alana sahip, tamamen Sattvik yaşamı benimsemiş Türkiye’nin en büyük inziva merkezi olan Kioo Retreat Center’ı kurmuştur. Kioo Retreat Center, Türkiye’de yoganın kalbinin attığı yerdir.

FullSizeRender.JPG

 

Türkiye’de emsali olmayan bir inziva merkezi olan Kioo Retreat Center, Kırklareli'nin Merkez İlçesine bağlı Karahamza Köyü'ne 3km uzaklıkta, 43 dönüm arazi üzerine kurulmuş olup, 7500 m2 kapalı alana sahiptir. 250 yatak ve 500 kişi etkinlik kapasitesi bulunan 8 farklı bloktan oluşmaktadır.

Bu bloklardan 7 tanesi isimlerini Hayvan Arketiplerinden almaktadır. Ejderha, Yarasa, Tavuskuşu, Horoz, Geyik, Karınca ve Kaplumbağa. Bunun haricinde 8. olarak Guru bloğu sadece tesiste yaşayan öğretmenler için tasarlanmıştır.

Doğanın büyüleyici atmosferi içinde, tamamen sattvik menüsü ve sattvik yaşam tarzı ile Kioo Retreat Center'da; Geyik Stüdyo (212m2), Ejderha Stüdyo (161m2), Tavuskuşu Stüdyo (161m2) ve Yarasa Stüdyo (70m2) olmak üzere 4 adet stüdyo bulunmaktadır. Stüdyolar yüksek tavanları ve bir cephelerinin boydan boya cam olması ile sınıfta büyülü bir pratik atmosferi sunmaktadır. Yarasa Stüdyo ayrıca Hamak/Swing yoga için tasarlanmış bir stüdyodur. Bunun yanı sıra gerek birebir seanslar gerekse daha küçük çalışmalar için dizayn edilmiş 3 adet derslik bulunmaktadır. Tesiste toplam çalışma alanı yaklaşık 500 kişidir.

Tesisin ortak alanları: İrfan Odası, Cafe (50 Kişilik oturma alanı), Yogi Holü (40 Kişilik oturma alanı), Resepsiyon, Paten Odası, Sanat Odası, Yemekhane (200 kişilik kapasite), Sosyalleşme Koridoru, Yarasa Terası (350m2), Deneyim Odası, Sauna, Okçuluk alanı, Pranayama Alanı (açık alan), Organik Ekim Alanı, Öğrenci Çamaşırhanesi.

IMG_6178.jpg

Kioo Reatreat Center’da her gün devam eden rutin bir  pratik programı (Yoga Asana, Pranayama ve Meditasyon) yer almaktadır. Dileyen kişiler istediği zaman Merkez’e bireysel olarak gelerek bu programa dahil olabilir ve inzivaya çekilebilirler.

Bunun dışında Merkez’de her ay meditasyon inzivaları, yılın belirli zamanları sessizlik inzivaları, yoga uzmanlık programları, kamplar, detoks programları, felsefe programları, festivaller, sanat atölyeleri ve daha birçok çalışma gerçekleşmektedir. Dileyenler birkaç gün ya da daha uzun soluklu kalarak, pratiklerini ilerletmek için bu çalışmalara dahil olabilir. Kaldığınız süre boyunca, öğretmenlerin yönlendirmeleriyle hem pratikte ihtiyacınız olan çalışmalara yönelebilir hem de inziva deneyimiyle pratiğinize yeni bir bakış açısı ve bambaşka bir boyut kazandırabilirsiniz. Bu pratiklerin her biri öğretmenlerimiz tarafından uygulatılıcak ve her seviyenin ihtiyacına göre tasarlanacaktır.

Bilgilendirme: Retreat ofis çalışma saatleri 10:00-17:00 arasıdır. Bu saatler arasında önceden randevu ile Kioo Retreat Center’ı ziyarete gelebilirsiniz. Bu saatler dışında Kioo Retreat Center’a sadece merkezimizde konaklayanlar giriş yapabilir.

bottom of page