top of page
06 Mart-31 Mart Kioo Retreat Center 280 Saat Yoğunlaştırılmış Temel Yoga Uzmanlık Programı
06 Mart-31 Mart Kioo Retreat Center 280 Saat Yoğunlaştırılmış Temel Yoga Uzmanlık Programı

06 Mar Çar

|

Kioo Retreat Center

06 Mart-31 Mart Kioo Retreat Center 280 Saat Yoğunlaştırılmış Temel Yoga Uzmanlık Programı

Bu program boyunca farkında olmayı, kendinizin gözlemcisine dönüşmeyi, zihninizi yavaşlatmayı ve kontrol etmeyi öğreneceksiniz.

Saat ve Yer

06 Mar 2024 15:00 – 31 Mar 2024 13:00

Kioo Retreat Center, W234+57, 39100 Karahamza/Merkez/Kırklareli, Türkiye

Etkinlik Hakkında

YogaKioo bünyesinde Çetin Çetintaş, Serra Sağra, Nagme, Tuğba Moripek, Esra Taner, Hande Canlı, Özlem Akbulut, İnci Varol Ünlü ile gerçekleşecek 3 modülden oluşan 280-saat Yoğunlaştırılmış Uluslararası Temel Yoga Uzmanlık Programı Kioo Retreat Center’da 06 Mart- 31 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Programın kalitesini yüksek tutabilmek ve katılan kişilerin pratiğini birebir ilgi ile daha derinlere taşıyabilmek için kontenjan sınırlı sayıda tutulmaktadır. Aradığınız standart bir uzmanlık programı değil de, pratiğinizi ve dolayısıyla yaşamınızı dönüştürücü bir programsa, aramıza hoş geldiniz.

Yoga felsefesinin ayrıntılı şekilde işlendiği 1. modülde en büyük amaç, zihnin yanılgılardan izole edilerek ‘gerçek’ olanla kalmasıdır. 1. modül boyunca, “Gerçek olan ne, sonlu olan ne?”; bunu ayıracak bilince sıçramak için pratik edeceksiniz. Dileyenler yoga hakkında daha çok şey öğrenip, pratiklerini derinleştirmek için sadece 1.modüle katılabilirler.

Yoga kişinin kendi içine yaptığı yolculuktur. Bu yüzden yoga herkes içindir. Önemli olan ileri seviye asanaları yapmak değil, yaptığının farkında olmaktır. Zihin her gün büyük bir çılgınlık içinde çalışır ve hiç durmadan kişinin kontrolü dışında düşünür. Davranışlarınız ve seçimleriniz bu düşünceler tarafından şekillendirilir ama bunun çok büyük bir kısmının farkında bile olmazsınız. Üstelik bütün bu düşünceler, fiziksel bedeni, enerji bedenini ve zihinsel bedeni doğrudan etkiler; vücudunuzda gerginlikler, hastalıklar ve sakatlıklar olarak yer edinirken, zihninizde de mutsuzluk, kaygı, endişe ve depresyona dönüşür.

Bu program boyunca farkında olmayı, kendinizin gözlemcisine dönüşmeyi, zihninizi yavaşlatmayı ve kontrol etmeyi öğreneceksiniz. Nefesi, beden ve zihin arasında bir köprü olarak kullanarak ikisinin zayıflamış olan bağlarını kuvvetlendirecek; bu bağlar kuvvetlendikçe de prana bedeninize ulaşmaya başlayacaksınız. Yolculuğunuz için ihtiyacınız olan en önemli 2 anahtar ile; konsantrasyon ve farkındalık.

Programın 2. ve 3. modülünde yoganın özellikle ilk 4 kolu üzerinde yoğun eğitim süreci devam ederken, asanalar üzerinde yoğunlaşarak; asanalarda derinleşme, anatomi, ders mekanikleri, workshop hazırlama teknikleri, öğrenciyi asanalardan bir üst seviyeye taşıma gibi konular üzerinde çalışacaksınız. 3.modülde Patanjali’nin Yoga Sutraları’nın gizli anlamlarını öğrenecek ve program süresince derin içe dönüş çalışmaları yaparak “ben”liklerinizi ziyaret edeceksiniz. Pratyahara dediğimiz duyuların geri çekilimini deneyimleyerek hem kendi pratiğinizde derinleşecek, hem de bir uzman olarak öğrencilerinizi yansıtmayı öğreneceksiniz.

1.Modül: 6-14 Mart 2024 (Çetin Çetintaş, Serra Sağra, Nagme, Tuğba Moripek, Esra Taner, Hande Canlı, Özlem Akbulut tarafından verilecektir)

2. Modül: 15-23 Mart (Nagme, Tuğba Moripek, Esra Taner, Hande Canlı, Özlem Akbulut, İnci Varol Ünlü tarafından verilecektir)

3. Modül: 24-31 Mart (Çetin Çetintaş, Serra Sağra, Nagme, Tuğba Moripek, Esra Taner, Hande Canlı, Özlem Akbulut tarafından verilecektir)

Program:

06:00-07:30 Dharana (Konsantrasyon) ve Dhyana (Meditasyon) Teknikleri

07:45-09:30 Asana ve Pranayama Çalışması

09:30-11:00 Kahvaltı

11:30-13:00 Yoga Felsefesi / Teorik Dersler

13:00-14:30 Dinlenme ve Çay Arası

14:30-16:00 Yoga Felsefesi / Teorik Dersler

16:30-18:00 Asana

18:00-18:30 Pranayama

18:30-20:00 Akşam Yemek

21:00-21:30 Chanting Mantra/ Pranayama Teknikleri / Meditasyon Teknikleri

*2. Modülde Asana pratikleri yerine teorik ve uygulama dersler yapılacaktır.

**İlk gün eğitim saat 15:00’da başlayacaktır. Ve son gün 15:00’da sona erecektir.

1. Modül dersleri:

Asana Pratiği

Asana Teknikleri

Meditasyon Teknikleri

Nefes Teknikleri

Pranayama Teknikleri

Yoga Felsefesi

Hatha Yoga Pradipika

2. Modül ve 3.Modül dersleri:

Patanjali’nin Yoga Sutraları

Upanişadlar

Tao Öğretisi

İnsan Anatomisi ve Fizyolojisi

Sakatlıklar ve Hastalıklarda Yoga

Çocuk Yogası

Hamile Yogası

Yoga Çakralar

Mudralar ve Bandhalar

Kriyalar Egzersiz Bilgisi

Öğretme Teknikleri

Etkin Ders Planlama

Çakralara Göre Ders Planlama

Yardımcı Ekipman Kullanma Yöntemleri

Derslerde Etkin Konuşma Teknikleri

Etkin bir Yoga Eğitmeni Olmanın Esasları

Online Ders Bilgisi

Duruşları Etkin Düzeltme Prensipleri

Workshop Planlama

Sosyal Medyanın Etkin Kullanımı

3. modülün sonunda yapılacak sınavla mezuniyet gerçekleşecektir. Bu sınavda gerekli başarıyı gösteremeyen uzman adayları, gerekli olan çalışmayı yaptıktan sonra yeniden bir sınava tabii tutulacaklardır.

Ödeme Şartları:

* Uzmanlık programının toplam ücreti (3 Modül + 5 ders staj programı +Uzmanlık Programı Kitabı Dahil): 55.000 TL’dir. 

* Kesin kayıt için 5.000 TL kayıt ücretinin kayıt esnasında yatırılması gerekmektedir. Ücrete; ulaşım ve Kioo Retreat Center konaklama bedelleri dahil değildir.

Diğer:

Program içeriği en az 6 aydır düzenli yoga pratiği uygulayan öğrencilere uygun olarak hazırlanmıştır.

Kaydınız kesinleştikten sonra programa hazırlanmanız için ödevler gönderilecektir.

Tüm YogaKioo Institute’lerde yoga uzmanlık müfredatı aynıdır.

YogaKioo Institute programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Detaylı Bilgi ve Kayıt: kayit@yogakiooturkiye.com

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page