top of page
10 Ocak Inci Ünlü & Meral Eker ile Nefesin Matematiği ve Çakralar
10 Ocak Inci Ünlü & Meral Eker ile Nefesin Matematiği ve Çakralar

10 Oca Çar

|

Kioo Retreat Center

10 Ocak Inci Ünlü & Meral Eker ile Nefesin Matematiği ve Çakralar

Bilinçaltımızda saklanan korkular, kaygılar, travmalar ve bastırılmış tüm duygular bize nefesimizi tutmayı öğretir ve solunum kimyamızın bozulmasına yol açar. Bu durum bedenimizle bağ kurmamızı engelleyerek kaygı ve endişeye, istemediğimiz bir hayatı yaşamamıza sebep olur.

Saat ve Yer

10 Oca 2024 10:30 – 18:30

Kioo Retreat Center, W234+57, 39100 Karahamza/Merkez/Kırklareli, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Nefesin Matematiği şudur: Yapman gerekenleri yap + Söylemen gerekenleri söyle = Kendin ol.

Bu matematik ilk bakışta çok basitmiş gibi görünse de yaşamda her an akan nefesin içinde farkındalıkla kalarak uygulamak bir o kadar ustalık ve pratik işidir. Bilinçaltımızda saklanan korkular, kaygılar, travmalar ve bastırılmış tüm duygular bize nefesimizi tutmayı öğretir ve solunum kimyamızın bozulmasına yol açar. Bu durum bedenimizle bağ kurmamızı engelleyerek kaygı ve endişeye, istemediğimiz bir hayatı yaşamamıza sebep olur.

Dingin ve her türlü bağımlılıktan özgürleşmiş bir zihne ancak hayatımızda nefese yer açarak kavuşabiliriz. Blokajların çözülmesine yardımcı çakra pratikleri sayesinde ise dinginleşmiş zihinsel gücü, bedensel güce çevirerek beden ve zihin arasındaki muazzam bağlantıyı kurarız. Nefes, temel olarak karın ve göğüs nefesi olarak ikiye ayrılır. Karın nefesi; maddi dünya ile ilgili konuları, göğüs nefesi ise manevi dünya ile ilgili konuları kapsar. Karın nefesi açıldığında, Muladhara yani Kök Çakra’daki yetenek ve potansiyelimizi ortaya koymak, maddi kaynaklara ulaşmak kolaylaşır.

Svadisthana Çakra’nın zihinsel alanında bizi geride tutan, erteleme, bekletme, kararsızlık, şikayet ve suçlama gibi duygular son bulur. Manipura Çakra’mızla yapmamız gerekenleri kendiliğinden yapmaya başlarız ve egomuz dünyada başarıyla parlamaya başlar. Maddi dünyadaki blokajlar açılmaya başladığında, göğüs nefesi yani manevi dünya konularına da alan açılır. Göğüs nefesi açıldığında, Anahata yani Kalp Çakra’sında sevgi, hoşgörü, şefkat, empati gibi yüksek frekanslı duyguları ortaya çıkar. Vishuddi yani Boğaz Çakra’sı kendini istediği gibi ifade etmeye başlar ve duygular bastırılmadan özgürce yaşanır. Ajna Çakra alanında ise farkındalığa, zihindeki düşünce ve davranış alışkanlıklarına ulaşmak kolaylaşır. Karın ve göğüs nefesi beraber açıldığında ve nefes bütün bedene yayıldığında ise, artık zihin nettir ve ne istediğini çok iyi bilir. Kişi, niyetleri, eylemleri ve ifadeleri ile kendi içsel alanıyla hizada ve evrenle mükemmel bir uyum içerisinde hareket etmeye başlar.

İçerik:

Çalışmanın ilk bölümünde, çakraların çalışma sistemini, nefes ve çakra bağlantısını, enerjinin fiziksel bedende kendini nasıl ifade ettiğini öğreneceksiniz. 7 Çakra Asana çalışmasıyla ise, çakraların ihtiyaçlarına nasıl cevap verebileceğinizi ve çakraları nasıl düzenleyebileceğinizi öğreneceksiniz. Çalışmanın ikinci bölümünde, önce nefesin ve evrenin işleyiş prensiplerini öğreneceksiniz. Ardından uygulayacağımız nefes seansı ile zihninize, bilinçaltınıza ve oradan çakralarınıza yani fiziksel enerji alanınıza ulaşmayı pratik edeceksiniz.

Program:

10.30- 12.00- Çakra Sistemi ve Çalışma Mekaniği (Teori)

12.00- 13.00- 7 Çakra Asana (Pratik)

13.00- 14.30- Öğlen Arası

14.30- 16.00- Nefesin Matematiği (Teori)

16.00-16.15- Mola

16.15- 18.30- Nefes Seansıyla Niyet Belirleme (Pratik)

Kimler katılabilir?: İlgilenen herkes katılabilir. Önceden yoga veya nefes deneyimi olması şart değildir.

Saat: 10.30 - 18.30

Fiyat: 3.900 TL + KDV

Detaylı Bilgi ve Kayıt: info@inciunlu.com

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page