top of page
19-22 Eylül Çetin Çetintas ile Karanlık İnviza
19-22 Eylül Çetin Çetintas ile Karanlık İnviza

19 Eyl Per

|

Kioo Retreat Center

19-22 Eylül Çetin Çetintas ile Karanlık İnviza

Bu süreç sezgilerimizi güçlendirirken, teslimiyetin ne muazzam bir güç olduğunu fark etmemize yardımcı olacak. Yaşamla ilişkimizi derinden dönüştürücü birçok özel pratiğin içinden geçeceğimiz bu inziva, uzun süredir kendi üzerine çalışmalar yapan herkes için uygundur.

Saat ve Yer

19 Eyl 2024 16:00 – 22 Eyl 2024 13:00

Kioo Retreat Center, W234+57, 39100 Karahamza/Kırklareli Merkez/Kırklareli, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Çok sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleşecek bu inziva 4 gün sürecektir. İnzivanın ilk günü akşamı takılan göz bantları, inziva sonuna kadar kesinlikle çıkarılmadan tüm gün boyunca gözler kapalı yaşanacaktır. Bu süreçte konuşma en azda tutulacak ve telefon kullanılmayacaktır. Bu inziva Karanlık Oda inzivası değildir. Süreç boyunca yemekler dahil her şey gözler kapalı deneyimlenecektir. Bu inzivada tüm pratikler dikkati kalp gözüne vermek üzerine planlanmıştır.

Gözleri dışardan içeriye döndürdüğümüzde, algıladığımız dünyayı zihnimizin ne kadar kendi yanılgılı algısıyla tamamlayarak “gördüğünü” fark edeceğiz. Dış dünyadaki öğeleri tamamlayarak algılamak zihnin doğal çalışma prensibidir. İşaretlediği şeylerin boşluklarını kendisi doldurarak, zihin ortaya bir deneyim çıkarır. Bu deneyim çoğu zaman hakikatten uzaktır. Bu süreçte yapacağımız pratiklerle yarattığımız “gerçekliklerimizi” fark edeceğiz. Bakışlar içeri döndükçe, zihnimizde yüzleşmekten kaçındığımız birçok karanlıkta kalan alanla yüzleşerek, düşüncelerimizin nasıl bir döngü içinde çalıştığın fark edeceğiz. Bilginin sert alanından çıkıp, bilinmezliğin sınırsızlığını fark edecek ve kendimize güveni içeride, derinlerden yeniden uyandıracağız.

Bu süreç sezgilerimizi güçlendirirken, teslimiyetin ne muazzam bir güç olduğunu fark etmemize yardımcı olacak. Yaşamla ilişkimizi derinden dönüştürücü birçok özel pratiğin içinden geçeceğimiz bu inziva, uzun süredir kendi üzerine çalışmalar yapan herkes için uygundur. Düzenli bir pratiğiniz yoksa sizin için uygun olmayabilir.

Bu süreçte yediğimiz yemeği, yürüdüğümüz yolu, yaptığımız pratikleri ve diğer her deneyimi gözlerimizi inziva boyunca göz bantlarıyla tamamen kapalı şekilde gerçekleştireceğiz. İnzivaya katılan herkes tek kişilik odalarda kalacaktır ve odalar kişilerin kendine istemsizce zarar vermesini engelleyici şekilde dizayn edilmiştir. Yemekhane ve pratik alanlarına katılımcılar gözetmenler eşliğinde süreci güvenli bir şekilde deneyimleyecekler. 4. Günün sabahı gün doğumuyla birlikte gözlerimizi açarak, bu büyüleyici yolculuğu tamamlayacağız.

Program

06:00-07:30 Meditasyon

07:45-08:45 Yürüyüş Meditasyonu

08:45-09:15 Doğayı Dinleme Meditasyonu

09:30-11:00 Kahvaltı

12:00-12:45 Zihin Pratikleri

14:00-15:00 Meditasyon

15:30-16:30 Yin Yoga

17:00-18:00 Doğayı Dinleme Meditasyonu

18:30-20:00 Akşam Yemeği

Etkinlik ilk gün saat 16:00’da başlayıp son gün saat 13:00’de bitecektir.

İnziva Ücreti: 13.800TL’dir. Konaklama ve ulaşım bu ücrete dahil değildir. Bu inzivaya katılan herkesin tek kişilik odada kalması gerekmektedir. Kayıdınızı yaptırmak için mail attığınızda konaklamayla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kayıt için: kayit@yogakiooturkiye.com

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page