top of page
Sunseet tapınakları

KIOO RETREAT CENTER

Gönüllü Programı

Mart-Nisan-Mayıs 2024 GÖNÜLLÜ PROGRAMI

Gönüllü Programı, Kioo Retreat Center’da inziva hayatı yaşamanız için hazırlanmış bir programdır.


Sattvik bir yaşam tarzını benimseyerek Kioo Retreat Center’da yer alacak gönüllülerin, kendileri için belirlenen pratiklere her gün katılmaları şartı vardır. Bununla birlikte gönüllüler; pratiklerinin bir parçası olarak kendilerine verilen görevleri, Retreat Center’ın işleyişine yardımcı olmak adına her gün yerine getirmekle mükelleftir. Bu görevler, çamaşırhanede çalışmak, mutfak düzenine yardım etmek, cafe alanında görev almak, house keeping desteği, ofis işlerine yardım etmek gibi çeşitli başlıklara ayrılmaktadır. Bu programın amacı; gönüllülerin pratiklerinin inziva desteğiyle ilerlemesini sağlamak ve onları bir işleyişin parçası haline getirmek suretiyle pratiklerini yaşama aktarmalarına destek olmaktır. Bir işi nasıl yaptığımız, yaşama karşı nasıl bir tutum içinde olduğumuzun yansımasıdır. Pratik, üzerine çalıştığımız şeyleri yaşama taşıdığımızda asıl değerini ortaya koyar. Bu bilinçle oluşturulmuş bu program da bunu misyon edinmiştir. Kioo Retreat Center’daki gönüllü ekibi her 3 ayda bir değişeceği için, pratik programları da 3 aylık bir işleyişi kapsayacak şekilde özel olarak planlanmaktadır. Gönüllüler tam olarak 3 ay kalma şartı ile bu programa katılabileceklerdir. Gönüllü programına katılan kişilerin konaklama ve yemek ücretleri, bu 3 ay süresince merkezimiz tarafından karşılanacaktır.

image0.jpeg

GÖNÜLLÜ PROGRAMI ESASLARI

 

1. Kioo Retreat Center’da gönüllü olarak çalışacak kişilerin minimum 1 sene yoga pratiğinin olması ve pratiğinin devam ediyor olması zorunludur.  

2. Önemli sağlık sorunları olan kişilerin durumlarını önceden bildirmeleri zorunludur.

3. Gönüllüler 3 aylık konaklamaları boyunca yanlarında kalmaları için çocuk veya evcil hayvan getiremezler.

4. Gönüllüler 3 aydan kısa süre kalamazlar. Bu sebeple başvurularından önce belirtilen tarihler arasında müsait olduklarından ve Kioo Retreat Center’dan ayrılmayacaklarından emin olmalıdırlar.

5. Görev değişikliği sadece yönetim tarafından yapılabilir. Öğrenciler kendi görevlerini seçemez, değiştiremez, ekleme çıkarma yapamaz.

6. Gönüllülerin Retreat Center kurallarına uymaları esastır.

7. Gönüllüler kendilerine verilen görevleri eksiksiz yapmakla yükümlüdür.

8. Pratikler sabah 06:00-09:00 ve akşam 16:00-17:30 arasında gerçekleşecektir. Bazı akşamlar 20:00-20:30 ek çalışmalar yapılacaktır. Gönüllülerin kendileri için belirlenen pratiklere katılması zorunludur. Pratikler Kioo Retreat Center yönetimi tarafından gönüllü için seçilecektir.

9.Gönüllüler, Kioo Retreat Center işleyişini sağlayacak, kendilerine verilen görevleri, kendileri için belirtilen çalışma saatlerinde gerçekleştirmelidirler. Bu görevler ve saatler değişiklik gösterebilir.

10. Retreat Center’da sattvik beslenme esastır. Gönüllüler bu kurallara uymak zorunda olup kaldıkları süre boyunca alkol, sigara tüketemezler. 

11. Gönüllülerin Yama ve Niyamalara uymaları zorunludur.

12. Başvurular tek kişi içindir. Gönüllü kişi, kendisi dışında biri adına başvuru yapamaz.

Kendinizi, yoga pratiğinizi ve neden bu programa katılmak istediğinizi anlatan e-mailinizi başvuru için volunteer@kiooretreatcenter.com adresine gönderebilirsiniz.

bottom of page