top of page
23-27 Ekim Nihan Yaman ile 100 Saat Temel Seviye Yin Yoga Uzmanlaşma Programı & İnziva
23-27 Ekim Nihan Yaman ile 100 Saat Temel Seviye Yin Yoga Uzmanlaşma Programı & İnziva

Wed, Oct 23

|

Kioo Retreat Center

23-27 Ekim Nihan Yaman ile 100 Saat Temel Seviye Yin Yoga Uzmanlaşma Programı & İnziva

Bu program temel bir programdır ve Yin yoganın temellerini ve uygulama esaslarını detaylı bir şekilde aktarmak üzere oluşturulmuştur. Programın ana başlıkları Yin yogayı hayatınıza dahil etmenize, Yin yoga uzmanı olmak için sağlıklı bir adım atmanıza olanak sağlar.

Time & Location

Oct 23, 2024, 4:00 PM – Oct 27, 2024, 6:00 PM

Kioo Retreat Center, W234+57, 39100 Karahamza/Merkez/Kırklareli, Türkiye

About the event

Yin ve Yang, olguların tüm katmanlarını tanımlamak için kullanılan iki terimdir ve tüm asana formları bedenin hedef aldığı dokulara bağlı olarak bu iki kavramla tanımlanır. Yin bir nesnenin sabit, hareketsiz, potansiyel ve gizli yönü iken; Yang nesnenin değişken, hareketli ve açığa çıkan yönüdür. Yang ne kadar aktif ve eylem içeriyorsa; Yin bir o kadar pasiftir ve gözlem içerir.

Yin yoga kişinin kendi bedenini tanımasına, yavaşlamasına, fiziksel ve zihinsel sınırlarını görmesine yardımcı olur. Yaşama ve kendine karşı farkındalığını güçlendirir. Pozlarda kalma süreleri Yang pratiklere göre daha uzundur, böylelikle vücudun derin bağ dokularına odaklanılır. Bir pozun içinde belirli bir süre kalmakla, yaşamda belirli durumların içinde belirli sürelerde kalmak arasında fark yoktur. Bu farkı zihin yaratır. Yin yogada derinleştikçe insan kendini sessiz ve yorumsuz bir şekilde gözlemleme kabiliyeti ve sabrı kazanır. Pozların içinde zihnin değişken doğasını fark etmek kişinin öncelikle kendine karşı samimiyet geliştirmesini sağlar.

Bu program temel bir programdır ve Yin yoganın temellerini ve uygulama esaslarını detaylı bir şekilde aktarmak üzere oluşturulmuştur. Programın ana başlıkları ve içeriği Yin yogayı ve Yin yaklaşımı hayatınıza dahil etmenize, Yin yoga uzmanı olmak için sağlıklı bir adım atmanıza, Yin yogayı farkındalıkla uygulayabilmenize ve öğrencilerinize uygulatabilmenize olanak sağlar.

Programda teori derslerinin yanı sıra asana ve meditasyon pratikleri, sekans oluşturma ve ders verme tekniklerinin detayları uygulamalı olarak işlenecektir. Program insanın beden yapısını tanımasına ve ezber bilgiyle değil farkındalıkla pratiklerin bedene adapte edilmesine imkan sağlar. Benzersiz iskelet yapılarımıza uygun pozlara ve gerçek ihtiyacımıza bizi yönlendirecek temel tekniklerin kavranmasını sağlar.

*Program 100 saat olup, Uluslararası YogaKioo Institute Türkiye sertifika onaylı olacaktır.

Kimler Katılabilir?

Bu programa katılabilmeniz için en az 6 aylık bir yoga pratiğinizin olması gerekir ancak bir temel yoga uzmanlık programını tamamlamış olmanız gerekmez. Yin yoga uzmanlığı yapmayı düşünen, Yin yogaya ve ardındaki dinamiğe merak duyan, pratiğinde derinleşmek isteyen, Yin yaklaşımı yaşamına ve pratiklerine dahil etmek isteyen herkes bu programa katılabilir. Yin yoga uzmanlığı yolunda devam edecek öğrencilerin; en az 200 saatlik bir Temel Yoga Uzmanlık Programı'nı, 100 saatlik Yin Yoga Uzmanlık Programı'nı, 40 Saatlik Yin Yoga Uzmanlaşma Programı’nı ve stajlarını tamamlaması gerekir.

Program İçeriği

Tao Felsefesi ve Yin & Yang Kavramları

Yin Yoganın Temel Prensipleri, Felsefesi ve Tarihi

Beden, Zihin ve Nefeste Yin Enerjinin Çalışma Mekanizması, Aktivasyon Sistemleri

Fonksiyonel Anatomi ve Temel Anatomik Kavramlar

Egzersiz Teorisi ile Bedeni Tanımak

Fizik Bedeni Farkındalık Teknikleri

Poz Aileleri I: Yin Yoga Pozlarını Tanıma, Anatomik Analizleri ve

Poz Aileleri II: Pozların Yansımaları ve Enerjetik Etkileri

Sık Karşılaşılan Rahatsızlıklar ve Uygulama Alternatifleri

Fizik Bedeni - Enerji Bedeni Bağlantısı

Enerjinin İşleyişi ve Enerji Bedeni Farkındalığı

Çakralar ve Meridyenler Giriş

Pranayama ve Meditasyon Teknikleri

Sekans Oluşturma ve Bilinmesi Gerekenler

İhtiyaca Yönelik Ders Hazırlama, Dersin Enerji Akışını Yönetme Teknikleri

Eğitmenlik İncelikleri: Bir Eğitmenin Farkındalıkla Öğretebilmesi için Bilmesi Gerekenler

Asistanlık ve Gözlem: 6 saat

Ders Verme: 6 saat

Ücret: 28.500 TL

Ödeme: Kesin kayıt için ön ödeme bedeli olan 3500 TL’nin ilgili hesaba yatırılması gerekmektedir. Kalan ödemenizi 2 taksit halinde yapabilirsiniz. Tüm ödemelerin program başlamadan tamamlanması gerekmektedir.

Detaylı Bilgi ve Kayıt: enroll@kiooretreatcenter.com

Share this event

bottom of page