top of page
26 Temmuz-21 Ağustos Kioo Retreat Center 280 Saat Yoğunlaştırılmış Temel Yoga Uzmanlık Programı
26 Temmuz-21 Ağustos Kioo Retreat Center 280 Saat Yoğunlaştırılmış Temel Yoga Uzmanlık Programı

Fri, Jul 26

|

Kioo Retreat Center

26 Temmuz-21 Ağustos Kioo Retreat Center 280 Saat Yoğunlaştırılmış Temel Yoga Uzmanlık Programı

Bu program boyunca farkında olmayı, kendinizin gözlemcisine dönüşmeyi, zihninizi yavaşlatmayı ve kontrol etmeyi öğreneceksiniz.

Time & Location

Jul 26, 2024, 12:00 PM – Aug 21, 2024, 1:00 PM

Kioo Retreat Center, W234+57, 39100 Karahamza/Merkez/Kırklareli, Türkiye

About the event

YogaKioo bünyesinde Çetin Çetintaş, Esra Taner, Nağme Moradi, Tuğba Moripek, İnci Varol Ünlü, Hande Canlı, Özlem Akbulut uzmanlığında gerçekleşecek 3 modülden oluşan yoğunlaştırılmış 280 Saatlik Uluslararası Temel Yoga Uzmanlık Programı, Kioo Retreat Center’da gerçekleşecektir. Uzmanlık Programı’nın kalitesini yüksek tutabilmek ve katılan kişilerin pratiğini birebir ilgi ile daha derinlere taşıyabilmek için kontenjan sınırlı sayıda tutulmaktadır. İstediğiniz sadece standart bir uzmanlık programı değil, pratiğinizi dönüştürecek bir çalışma ise aramıza hoşgeldiniz.

Patanjali’nin Yoga Sutraları’nın gizli anlamlarının ve yoga felsefesinin ayrıntılı şekilde işlendiği 1. modülde en büyük amaç, zihnin yanılgılardan izole edilerek ”gerçek” olanla kalmasıdır. 1. modül boyunca, “Gerçek olan ne, sonlu olan ne?”; bunu ayıracak bilince sıçramak için pratik edeceksiniz.

Dileyenler yoga hakkında daha çok şey öğrenip, pratiklerini derinleştirmek için sadece 1. modüle katılabilirler (1. modül için ek kontenjan 8 kişi ile sınırlıdır). Yoga kişinin kendi içine yaptığı yolculuktur. Bu yüzden yoga herkes içindir. Önemli olan ileri seviye asanaları yapmak değil, yaptığının farkında olmaktır. Zihin her gün büyük bir çılgınlık içinde çalışır ve hiç durmadan kişinin kontrolü dışında düşünür. Davranışlarınız ve seçimleriniz bu düşünceler tarafından şekillendirilir ama bunun çok büyük bir kısmının farkında bile olmazsınız. Üstelik bütün bu düşünceler, fiziksel bedeni, enerji bedenini ve zihinsel bedeni doğrudan etkiler; vücudunuzda gerginlikler, hastalıklar ve sakatlıklar olarak yer edinirken, zihninizde de mutsuzluk, kaygı, endişe ve depresyona dönüşür.

Bu program boyunca farkında olmayı, kendinizin gözlemcisine dönüşmeyi, zihninizi yavaşlatmayı ve kontrol etmeyi öğreneceksiniz. Nefesi, beden ve zihin arasında bir köprü olarak kullanarak ikisinin zayıflamış olan bağlarını kuvvetlendirecek; bu bağlar kuvvetlendikçe de prana bedeninize ulaşmaya başlayacaksınız. Yolculuğunuz için ihtiyacınız olan en önemli 2 anahtar ile; konsantrasyon ve farkındalık.

Programın 2. ve 3. modülünde yoganın özellikle ilk 4 kolu üzerinde yoğun program süreci devam ederken, asanalar üzerinde yoğunlaşarak; asanalarda derinleşme, anatomi, ders mekanikleri, workshop hazırlama teknikleri, öğrenciyi asanalardan bir üst seviyeye taşıma gibi konular üzerinde çalışacaksınız.

Ayrıca 3. modülde Hatha Yoga Pradipika kitabını tüm ayrıntıları ile işlenecek. Program süresince derin içe dönüş çalışmaları yaparak “ben”liklerinizi ziyaret edeceksiniz. Pratyahara dediğimiz duyuların geri çekilimini deneyimleyerek hem kendi pratiğinizde derinleşecek, hem de bir uzman olarak öğrencilerinizi yansıtmayı öğreneceksiniz.

Program:

1.Modül: 26 Temmuz – 4 Ağustos 2024

2. Modül: 5-14 Ağustos 2024

3. Modül: 15-20 Ağustos 2024

İnziva Programı:

06:00-07:30 Dharana (Konsantrasyon) ve Dhyana (Meditasyon) Teknikleri

07:30-09:00 Asana ve Pranayama Çalışması

09:00-10:30 Kişisel zaman

10:30-12:30 Yoga Felsefesi / Patanjali’nin Yoga Sutraları

12:30-13:00 Dinlenme ve Çay Arası

13:00-15:00 Asana / Adjustment / Hizalamalar / Koshalar

15:00-16:00 Upanişadlar

16:00-17:00 Chanting Mantra/Dharana ve Dhyana Teknikleri

*İlk gün saat 12’de başlayacaktır. Ve son gün de 14:00-15:00’da sona erecektir.

Ek olarak işlenecek dersler:

Patanjali’nin Yoga Sutraları

Hatha Yoga Pradipika

İnsan Anatomisi ve Fizyolojisi

Sakatlıklar ve Hastalıklarda Yoga

Çocuk Yogası

Hamile Yogası

Yoga Çakralar

Mudralar ve Bandhalar

Kriyalar Egzersiz Bilgisi

Öğretme Teknikleri

Etkin Ders Planlama

Yardımcı Ekipman Kullanma Yöntemleri

Derslerde Etkin Konuşma Teknikleri

Etkin bir Yoga Uzmanı Olmanın Esasları

Online Ders Bilgisi

Duruşları Etkin Düzeltme Prensipleri

Workshop Planlama

Sosyal Medyanın Etkin Kullanımı Staj Programı

3. modülün sonunda yapılacak sınavla Uzmanlık Programı tamamlanacaktır.

Ödeme Şartları:

Uzmanlık Programı toplam ücreti (3 Modül + 5 ders staj programı + Program Kitapları dahil): 55.000TL

Kesin kayıt için 15.000 TL kayıt ücretinin kayıt esnasından yatırılması gerekmektedir. Konaklama bedeli bu ücrete dahil değildir. (Kioo retreat center 2024 Temmuz-Ağustos ayı konaklama ücreti üzerinden %20 indirim uygulanacaktır.) Kaydınız kesinleştikten sonra programa hazırlanmanız için ödevler gönderilecektir. Tüm YogaKioo’larda uzmanlık programı müfredatı aynıdır.

* YogaKioo Institute programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Kayıt ve sorularınız için: kayit@yogakiooturkiye.com

Share this event

bottom of page